Penzion se nachází na úbočí Javorové skály (723 m). Na vrchol se dostanete po zelené značce kolem vesničky Ounuz, která je zajímavá svým historickým vzhledem a starými staveními. Cestu na vrchol si můžete zkrátit lanovkou.

Okolí je doslova prošpikováno cyklostezkami a jako zpestření jízdy můžete využít i vyvezení kol na kopec lanovkou. Jsou zde kratší okruhy pro menší děti, ale i delší trasy pro náročné.

Nedaleko se také nachází obec Cunkov, známá chovem huculských koní a bizonů. Po dohodě je zde možno zajistit termín vyjížďky. Cestou narazíte na krásný přírodní úkaz Čertovo břemeno. Na Cunkově si můžete zamluvit výlety do okolí na koňském hřbetu nebo navštívit bizoní farmu a restauraci U Bizona.

Co by kamenem dohodil je to i do Aleniny lhoty na golfové hřiště.

Pokud máte rádi staré hrady a zříceniny, můžete navštívit zříceninu tvrze Borotín – krásná, leč polorozbořená stavba s vodním příkopem, Zvěřinec – zde trávil svůj čas i K.H.Mácha a dlouho před ním zde měl svá kázání i Jan Hus.

Pouze na kochání zvenku je zámek Vysoký Chlumec nedaleko Sedlčan. Dále pak zámeček Červený hrádek a Kosova Hora.

Do historického města Tábor je to dvacet minut autem, zde kromě katakomb a radniční věže můžete navštívit řadu muzeí a galerií.

Nedaleko Tábora se u obce Chýnov nachází Chýnovská jeskyně.

Kdo si rád zarybaří, neměl by vynechat nedaleký rybník ve Vrchoticích.

Na hrad Orlík nad Vltavou je to necelých čtyřicet kilometrů přes obec Milevsko.

Pokud Vás dlouhé výlety unavují a ryby neberou, zajděte se podívat kousek za vesnici ke kapličce Panny Marie Sedmibolestné za Jetřichovickým zámečkem.

Zrelaxovat se můžete u Pilského rybníka, na louce za chalupou nebo v okolních lesích při sběru hub. Úchvatný je pohled na Český Merán od hotelu Monínec.

Pokud i to je na Vás „daleko“, nezbývá Vám než využít balkónek, zahradní bazének nebo altán s ohništěm.

Pod Monincem 018_60_80_70 Pod Monincem 019_80_60_70